Cyklinowanie bezpyłowe

Zajmujemy renowacją i odnową drewnianych podłóg z desek i parkietów. Posiadamy nowoczesny sprzęt, wieloletnie doświadczenie w branży i sprawdzony zespół fachowców. Świadczymy usługi na terenie Poznania, w okolicach Poznania oraz w całej Wielkopolsce.

Zapytaj o usługę

Piękna i zadbana drewniana podłoga 


Po dłuższym użytkowaniu każdy parkiet wymaga odpowiednich zabiegów, które przywrócą mu dawny blask. Cyklinowanie jest sprawdzonym sposobem na odnowienie lub renowację parkietu czy drewnianej podłogi z desek. Jest to szereg czynności dzięki, którym drewniana podłoga może odzyskać swoje piękno i wyjątkowy charakter. Dzięki doświadczeniu wiemy, że usługa cyklinowania podłogi różni się w zależności od stanu, wieku oraz gatunku parkietu. Dlatego, aby polepszyć jakość naszych usług, zawsze przed rozpoczęciem prac robimy oględziny, które są nieodpłatne. W czasie takiego spotkania wykonujemy dokładne pomiary, oceniamy stan podłogi oraz opowiadamy jaki efekt zostanie uzyskany po wykonaniu usługi.

Cyklinowanie podłóg to nic innego jak tylko odnawianie nawierzchni parkietu, odbywające się poprzez starcie starej, zniszczonej nawierzchni, uzupełnienie ubytków, polerowanie oraz lakierowanie bądź olejowanie. Pierwszym podstawowym etapem jest dokładne wyszlifowanie podłogi papierami o różnej gradacji, które ma na celu uzyskanie równej nawierzchni poprzez starcie  warstwy starego lakieru oraz zniszczonej warstwy drewna. Po odpyleniu oraz przewietrzeniu pomieszczenia przechodzimy do uzupełnienia ubytków, szpachlując każdą szczelinę oraz nierówność nabytą użytkowaniem lub w wyniku procesu cyklinowania. Po uzupełnieniu wszystkich uszkodzeń przystępujemy do polerowania parkietu, czyli nadania mu odpowiedniej gładkości i połysku. W końcowym etapie dokładnie odpylamy pomieszczenie, aby spokojnie przejść do lakierowania lub olejowania podłogi, dzięki czemu utrwalamy efekty pracy i podkreślamy wyjątkowe piękno drewna.

Ważne, aby prace cyklinowania podłogi oraz dalszej renowacji wykonała firma specjalizująca się w renowacji podłóg drewnianych, ponieważ nieodpowiednie podejście oraz minimalny błąd może spowodować zniszczenie, oraz narazić Klienta na dodatkowe koszty związane z odnowieniem parkietu. Po zdobytym doświadczeniu poprzez wieloletnie zlecenia możemy zaoferować usługi na najwyższym poziomie i zagwarantować, iż wizualny efekt będzie w pełni satysfakcjonował Klienta, a drewniana podłoga będzie służyła właścicielom kolejne długie lata.

 

Piękna i zadbana drewniana podłoga to atut każdego pomieszczenia. Cyklinowanie jest sprawdzonym sposobem na odnowienie lub renowację drewnianej podłogi z desek, lub parkietu.

Cyklinowanie parkietu specjalną maszyną szlifującą (cykliniarką) ma na celu dokładne zdarcie starej, zużytej warstwy farby, lakieru, oleju, a także wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna. Cyklnowanie podłogi odbywa się stopniowo w 3-4 etapach, przy użyciu papieru ściernego o różnej ziarnistości. Cyklinowanie wyrównuje wszelkie nierówności, rysy, przebarwienie i plamy powstałe podczas lat użytkowania drewnianej posadzki. Po wycyklinowaniu drewniana podłoga, parkiet, deska, czy mozjaka — odzyska swój pierwotny szlachetny piękny wygląd i będzie wyglądać jak nowa położona. Po wycyklinowaniu podłogę można następnie lakierować, woskować, olejować lub barwić. 

Cyklinować możemy w zasadzie wszystkie posadzki z drewna. Podłogi wykonane z drewna litego można cyklinować nawet kilka razy w trakcie ich użytkowania. Cyklinowanie podłogi powinno być wykonywane średnio co 10-12 lat. Regularne cyklinowanie  i konserwowanie powierzchni podłogi  pozwoli cieszyć się jej pięknem przez długi czas.

Cyklinowanie wykonuje się na wszelkich podłogach drewnianych zarówno olejowanych, jak i lakierowanych:

  • podłodze z litych desek
  • podłodze z desek malowanych farbą olejną
  • podłodze z mozaiki parkietowej
  • parkiecie

Wykonanie zabiegu jest możliwe, o ile klepka jest odpowiednio gruba. Warstwa użytkowa (pozostała po zeszlifowaniu) powinna mieć co najmniej 0,5-1 cm grubości, inaczej będzie zbyt miękka i może łatwo ulegać uszkodzeniu (choćby po jednorazowym przejściu w obcasach). Należy pamiętać, że każde szlifowanie zdziera około 1-2 mm podłogi (w zależności od tego, jak głębokie są ubytki i wgłębienia, oraz do jakiego poziomu należy wyrównać posadzkę), co oznacza, że przy średniej grubości drewna ok. 22 mm szlifować można nawet. 5 razy.

Doświadczony cykliniarz Poznań

Ważne, aby prace cyklinowania podłogi i dalszej renowacji wykonała firma specjalizująca się w renowacji drewnianych podłóg. Piękne stare drewniane podłogi często występują w poznańskich kamienicach — jednak nie każda drewniana podłoga nadaje się do renowacji. Przed podjęciem decyzji o cyklinowaniu drewnianej podłogi należy dokładnie sprawdzić i ocenić czy nie jest ona zbyt zniszczona, aby poddać ją renowacji. Czasem jedyną opcją jest zerwanie starej podłogi i ułożenie nowej. Dlatego cyklinowanie powinien wykonać doświadczony cykliniarz, który ma odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dzięki temu podłoga nie zostanie narażona na  zniszczenie, a praca będzie wykonana sprawnie i profesjonalnie. Wówczas wizualny efekt cyklinowania podłogi będzie w pełni satysfakcjonował klienta, a drewniana posadzka będzie służyła właścicielom kolejne długie lata.

Najlepszy sprzęt do cyklinowania podłogi

Przed przystąpieniem do cyklinowania podłogi dokładnie dobieramy sprzęt, materiały i technikę. Maszyny do cyklinowania muszą być idealnie wyregulowane i utrzymane w bardzo dobrym stanie, ponieważ najmniejsza wada techniczna może spowodować nieodwracalne uszkodzenie podłogi i odbić się na jakości wykonanej usługi. Cyklinowanie podłogi z parkietu można wykonać maksymalnie 4 lub 5-krotnie, dlatego nie ma tu miejsca na błąd! Usługa musi być wykonana przez doświadczonego cykliniarza. Cyklinowanie podłóg jest jedną z najważniejszych specjalizacji firmy Di-Szlif. Dysponujemy profesjonalnym parkiem maszynowym renomowanych producentów sprzętu do renowacji i cyklinowania posadzek. Aby szlifowana podłoga była idealnie gładka, stosujemy wysokiej jakości papiery ścierne o szerokim przedziale gradacji. Dzięki temu powierzchnia podłogi po wykonaniu cyklinowania jest wolna od nieestetycznych smug, które mogą powstać przy nieumiejętnym wykonaniu szlifowania.

Cyklinowanie parkietu Poznań

Prace cykliniarskie wykonujemy na terenie całe Wielkopolski, w miastach takich jak Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów wielkopolski, Gniezno, Leszno, Luboń, Swarzędz czy Września. Choć głównym obszarem naszej działalności są okolice Poznania. Jeżeli chcą Państwo zlecić usługę cyklinowania posadzki w Poznaniu lub w pobliżu poznania — serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Cyklinowanie bezpyłowe podłóg i parkietów Poznań i okoliczne miejscowości

Bezpyłowe cyklinowanie podłóg z desek i parkietów świetnie sprawdza się w przypadku renowacji posadzek w już umeblowanych mieszkaniach

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem umożliwiającym nam zaoferowanie Państwu cyklinowanie bezpyłowe parkietów i połóg drewnianych. Dzięki bardzo efektywnym pochłaniaczom pyłu zamontowanym na naszych maszynach możemy zaoferować Państwu cyklinowanie bezpyłowe, które do minimum ograniczy pylenie podczas wykonywania szlifowania i zapobiegnie osadzaniu się dużej ilości pyłu i kurzu na ścianach i meblach. Cyklinowanie bezpyłowe jest znacznie bardziej komfortowe dla klienta i radykalnie podnosi standard wykonanej usługi szlifowania, do minimum zmniejszając prace porządkowe po wykonanym cyklinowaniu.

Czy zawsze trzeba wykonać cyklinowanie podłogi?

Często otrzymujemy zapytania od Klientów z Poznania czy renowacje podłogi można przeprowadzić bez cyklinowania.

Drewnianą podłogę można odrestaurować bez szlifowania jedynie w przypadku kiedy lakier bądź olej  nie jest przetarty w całości aż do gołego drewna. W takim przypadku wystarczające będzie zmatowienie powierzchni podłogi odpowiednią maszyną, która usunie drobne rysy, przebarwienia, plamy czy zabrudzenia ze starej  powierzchni. Tak przygotowana podłoga jest gotowa na nałożenie nowej warstwy lakieru bądź oleju. Ważne jest, aby zwrócić się do profesjonalnej firmy cykliniarskiej odpowiednio wcześniej i wykonać odnowienie podłogi, zanim warstwa lakieru czy oleju zostanie całkowicie starta i zniszczeniu ulegnie już samo drewno podłogi. Wczesna reakcja pozwoli zaoszczędzić również czas i pieniądze, ponieważ koszt zmatowienia parkietu lub desek jest niższy od wykonania pełnego cyklinowania.

Montaż i sprzedaż dębowej podłogi z deski warstwowej i litej. Oferta dla klientów z miasta Poznań. Profesjonalne wykańczanie wnętrz przy użyciu drewna:

  • Montaż podłóg drewnianych 
  • Cyklinowanie bezpyłowe 
  • Tarasy drewniane 
  • Renowacja schodów 
  • Odnowa parkietów
  • Sprzedaż desek podłogowych dębowych warstwowych i  z litego drewna
Przewiń do góry

New
arrival

2019 collection

Let’s face it, no look is really complete without the right finishes. Not to the best of standards, anyway (just tellin’ it like it is, babe). Upgrading your shoe game. Platforms, stilettos, wedges, mules, boots—stretch those legs next time you head out, then rock sliders, sneakers, and flats when it’s time to chill.
Call Now ButtonZadzwoń 606 338 704