Montaż podłóg drewnianych

Zajmujemy się montażem i układaniem drewnianych podłóg oraz renowacją i odnową starych drewnianych podłóg i zniszczonych parkietów. Posiadamy nowoczesny sprzęt, wieloletnie doświadczenie w branży i sprawdzony zespół fachowców.

Zapytaj o usługę

Nasza firma została zbudowana na wiedzy oraz pasji do kompleksowego wykończenia wnętrz przy użyciu drewna. Nieustającą popularnością wśród klientów, jak i projektantów wnętrz, cieszą się podłogi drewniane. Wprowadzają one bowiem do pomieszczenia ciepło, namiastkę natury, piękno oraz nastrojowość. Jesteśmy przekonani, iż naturalne drewno budzi całą przestrzeń do życia.

Do ich budowy wykorzystujemy  drewno twarde oraz miękkie w zależności od nasilenia ruchu. W pomieszczeniach takich jak np. sypialnia stosujemy drewno miękkie natomiast w salonie czy pokojach dziennych zalecamy drewno twarde ze względu na wytrzymałość. Świadczymy usługi, opierając się  na najnowszych technologiach, wykorzystując do tego wysokiej jakości materiałów. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i zawsze służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiedniej  podłogi pod względem koloru, wielkości czy gatunku drewna.

Na żywotność podłogi wpływ ma nie tylko gatunek drewna, ale i sposób jej wykończenia, do którego zalecamy olejowanie bądź lakierowanie. Natomiast do późniejszej pielęgnacji zapewniamy profesjonalne środki, które dodatkowo przedłużają piękno oraz naturalny wygląd.

Stale rozwijamy się, doskonaląc nasze umiejętności i wykorzystywane technologie. Z pasją śledzimy trendy, nieustannie zdobywając wiedzę w branży parkieciarskiej. Dokształcamy się poprzez udział w szkoleniach, wyjazdy na targi budowlane, czytając fachowe czasopisma, a przede wszystkim doskonalimy nasz warsztat w trakcie kolejnych lat praktyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stale podwyższanym kwalifikacjom naszych pracowników możemy zapewnić realizację usług na najwyższym poziomie.

Oferujemy profesjonalne układanie parkietu i montaż drewnianych podłóg w Poznaniu i okolicy Poznania.

 

Jesteśmy firmą z długoletnią tradycją i doświadczeniem w kompleksowym wykończeniem wnętrza przy użyciu drewna. Mamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam na podjęcie się nawet najtrudniejszych wyzwań w zakresie prac związanych z układaniem parkietu i montażem podłóg drewnianych. Posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający na realizację nawet najbardziej skomplikowanej renowacji parkietu, czy jakiejkolwiek drewnianej podłogi. Wykonujemy montaż, renowację, malowanie, a także lakierowanie podłóg drewnianych w kamienicach i domach w całe Wielkopolsce. Poznani i nie jest jedynym miastem, w którym kompleksowo realizujemy wnętrza przy użyciu drewna, działamy też w innych miejscowościach w pobliżu Poznania. Jeśli więc szukasz profesjonalnej, specjalistycznej firmy, która może zająć się układaniem parkietów, montażem i zakładaniem drewnianych podłóg — świetnie trafiłeś! Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o zakresie prac i specjalistycznych usługach, które możemy dla Ciebie wykonać.

Dlaczego wybrać właśnie naszą firmę do układanie drewnianej podłogi? 

Ponieważ Zapewniamy:

• wieloletnie doświadczenie w zakresie układaniu i montażu drewnianych podłóg
• sprawną i perfekcyjną realizację pracy
• najwyższą jakość wykonanej usługi montażu podłogi
• niską cenę i fachowe podejście do wykonanej usługi

Profesjonalny montaż parkietu gwarantuje piękny i efektowny wygląd każdej podłogi.

Jeżeli nowa drewniana podłoga ma być piękna i efektowna, ważne jest, aby oprócz wybranego wzoru i rodzaju drewna, była ona dobrze położona. Montażem podłogi powinna zająć się profesjonalna firma, specjalizująca się w układaniu drewnianych podłóg. Zapewniamy, że zamontowane przez nas podłogi drewniane, dadzą Państwu zadowolenie i estetyczne wrażenia na długie lata.

Jeżeli drewniana podłoga ma służyć nam przez długie lata, musi być spełnione kilka czynników podczas procesu montażu:

 
 1. Jakość posadzki pod drewnianą podłogę.
  Podłoga wytrzyma wieloletnią eksploatację, jeżeli posadzka będzie przygotowana w sposób profesjonalny. Podłoże nie może mieć żadnych zanieczyszczeń, nierówności i pęknięć, ponieważ takie niedoskonałości podłoża wpływają na sposób przylegania parkietu. Dlatego przed ułożeniem np. parkietu należy sprawdzić stan posadzki betonowej i wstępnie ocenić przygotowanie podłoża. Na miejscu fachowiec sporządza protokół oceny posadzki, w którym oprócz oceny podłoża uwzględnia także wynik pomiaru twardości, stabilności i wilgotności. Taka kontrola pomoże uniknąć późniejszych problemów, już po przyklejeniu drewna do posadzki betonowej. Przy nieodpowiednim podłożu mogą wystąpić łódkowania parkietu, jego odklejania, czy nawet jego zupełne zniszczenie w trakcie użytkowania. Warto pamiętać, że piękna i dobrze położona drewniana podłoga to inwestycja na lata, dlatego montaż podłogi dobrze jest powierzyć profesjonalnej firmie, która zatrudnia doświadczonych fachowców, doskonale znających się na układaniu drewnianych podłóg.
 2. Ocena jakości materiału przeznaczonego do układania
  Kolejnym etapem podczas montażu podłogi, jest ocena i sprawdzenie jakości materiałów przygotowanych do układania, czyli wilgotności naturalnego surowca, odpowiednie wymiary, oraz ocena pod względem wizualnym. Drewno ze względu na swoją naturę jest bardzo niejednolite, posiada wyraźny rysunek słojów, charakteryzuje się często różnym odcieniem poszczególnych desek. Dlatego warto podczas układania drewnianej podłogi, zwrócić uwagę na te elementy i w miejscach najbardziej widocznych, reprezentacyjnych, dobrać poszczególne deski w taki sposób, aby łączenia pomiędzy nimi byłe jak najmniej widoczne i naturalne.
 3. Optymalne warunki pracy podczas układania drewnianej podłogi
  Podczas prac montażowych drewnianej podłogi, należy zapewnić odpowiednie warunki otoczenia, dzięki którym drewno zachowa swoją pierwotną formę. Ponieważ drewno jest surowcem naturalnym, cały czas pracuje i może pęcznieć przy nadmiernej wilgotności lub kurczyć się przy zbyt dużej suchości powietrza. Dlatego należy zadbać o to, aby temperatura w trakcie układania desek wynosiła ok 20ºC, a wilgotność powietrza wynosiła około 65%. Należy też pamiętać, że w trakcie prac parkieciarskich, w pomieszczeniu nie powinny być realizowane inne prace budowlane mogące tworzyć zapylenie lub podnosić wilgotność powietrza.
 4. Układanie drewnianej podłogi
  Przed przystąpieniem do prac montażowych, dokładnie oczyszczamy posadzkę z różnego rodzaju zabrudzeń, pyłów, a następnie gruntujemy ją preparatem odpowiednim do danego typu kleju. Klej jest rozprowadzany równomiernie po podłożu, a na niego układane są deski. Tak ułożona połoga drewniana powinna schnąć około dwóch tygodni, aby klej miał czas wyschnąć i się związać. Następnie można podłogę szlifować i pokryć warstwą oleju lub lakieru. Następnie podłoga powinna ponownie wyschnąć około tygodnia, aby warstwa zabezpieczająca zdążyła się utwardzić. Jeżeli podłoga wykonana jest z tzw. desek pływających bez użycia kleju, układa się ją na uprzednio położonej folii izolacyjnej, która zabezpiecza drewno przed działaniem wilgoci. Na folię izolacyjną nakłada się specjalny podkład piankowy lub korkowy, na który z kolei układa się już deski.

 

Przewiń do góry

New
arrival

2019 collection

Let’s face it, no look is really complete without the right finishes. Not to the best of standards, anyway (just tellin’ it like it is, babe). Upgrading your shoe game. Platforms, stilettos, wedges, mules, boots—stretch those legs next time you head out, then rock sliders, sneakers, and flats when it’s time to chill.
Call Now ButtonZadzwoń 606 338 704